loader
Blog motoryzacyjny

Utrzymaj swój samochód w doskonałym stanie po naprawie kolizji

Po kolizji lub uszkodzeniu samochodu lub ciężarówki wymagają Państwo najwyższej jakości usług blacharskich, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed wypadku.

Duma z naszej pracy nie kończy się, gdy odjeżdżasz swoim pojazdem z naszego zakładu i chcemy, aby samochody naszych klientów wyglądały dobrze przez długi czas! Ten mały przewodnik pomoże Ci upewnić się, że Twój pojazd będzie wyglądał jak nowy przez wiele lat.

Konserwacja wnętrza

To może być nieśpieszny bohater, jeśli chodzi o utrzymanie samochodu w dobrym stanie i wyglądzie. Podczas gdy wszyscy uwielbiamy patrzeć na błyszczący, nowy, wypolerowany samochód lub ciężarówkę, w rzeczywistości większość czasu spędzasz wewnątrz pojazdu. Z tego powodu rozważ utrzymanie wnętrza tak samo skrupulatnie, jak utrzymanie zewnątrz.

Zapobieganie zabrudzeniu wnętrza

Oto kilka wskazówek dla kierowców, którzy chcą utrzymać swoje wnętrze w jak największej czystości:

  • Zakaz jedzenia: To może być szczególnie trudne dla zapracowanych ludzi w podróży, ale łatwym sposobem na utrzymanie wnętrza w czystości jest unikanie jedzenia podczas jazdy. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale jest to najprostszy sposób, aby dodać niechciane plamy i okruchy do swoich siedzeń i dywanów.
  • Wynoś to, co przynosisz: Ta wskazówka idzie w parze z nie jedzeniem w samochodzie, ale zawsze bądź pewien, że wyjmiesz to, co włożyłeś do samochodu, zwłaszcza takie rzeczy jak butelki z wodą, paragony, ubrania z siłowni lub cokolwiek innego, czego nie potrzebujesz tam. To nie tylko zapobiegnie zagracaniu wnętrza samochodu, ale także pomoże Ci nie czuć się przytłoczonym rzeczami, gdy wskoczysz do środka!
  • Maty podłogowe na każdą pogodę: Gorąco polecamy używanie mat podłogowych na każdą pogodę, aby utrzymać dywan w czystości przez cały rok i zapobiec niechcianym zapachom z osadzania się na dywanie. Maty podłogowe na każdą pogodę są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, a niektóre są nawet laserowo mierzone dla konkretnego pojazdu!

Czyszczenie wnętrza

Bez względu na to, jak pilnie dbasz o czystość swojego wnętrza, w końcu się ono zabrudzi. Kiedy nadejdzie ten czas, oto kilka narzędzi, które pomogą Ci posprzątać.

  • Szczotki: Dobrej jakości zestaw szczotek do detailingu wnętrza może zdziałać cuda dla Twojej tapicerki. Dzięki nim będziesz mógł wymieść okruchy i inne zanieczyszczenia z foteli i dywanu. Szczotki ze sztywnym włosiem są również świetne do mieszania sprayów czyszczących głęboko osadzone plamy.
  • Drewniane szpikulce i bawełniane waciki: Bez względu na to, jak skrupulatnie dbasz o czystość swojego samochodu, w końcu odkryjesz brud i zanieczyszczenia w najtrudniej dostępnych miejscach tapicerki. To właśnie wtedy narzędzia do drobnych szczegółów wchodzą do gry. Wszystko, od drewnianego szpikulca po wacik lub końcówkę Q, jest idealne w tej sytuacji.
  • Odkurzacz: To może być najbardziej oczywiste, ale regularne odkurzanie wewnętrznych dywanów i tapicerki jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ich w czystości. Jeśli masz odkurzacz na sucho lub na mokro, możesz również użyć środków do czyszczenia wnętrza samochodu i naprawdę głęboko wyczyścić swoje wnętrze.
  • Środki czyszczące do samochodu: Istnieje wiele różnych marek środków czyszczących tapicerkę i wnętrze samochodu, ale ważne jest, aby uzyskać taki, który jest specyficzny dla samochodu. Niektóre tworzywa sztuczne używane we wnętrzach samochodów lub barwy na oknach mogą być uszkodzone przez niektóre chemikalia i specyficzne dla samochodu środki czyszczące powinny również mieć środki ochronne, aby pomóc utrzymać wnętrze od blaknięcia od słońca.

Czyszczenie elementów zewnętrznych

Istnieje wiele różnych teorii i technik na najlepszy sposób, aby oczyścić swój samochód na zewnątrz i chronić farbę przed środowiskiem, więc będziemy przechodzić tylko podstawy tutaj, ale pamiętaj, aby mieć oko na naszym blogu na aktualizacje i nowe techniki, aby utrzymać farbę patrząc zupełnie nowy po wizycie w sklepie autobody.

  • Clay Bar: Clay baring farby usunie głęboko osadzony brud i zanieczyszczenia z farby, ale jest to konieczne tylko wtedy, gdy minął ponad rok od farby był pracował na. Więc jeśli właśnie dostał respray w naszym warsztacie samochodowym ciała lub miał pracę ciała zrobić, może nie chcesz zrobić ten krok. Bary Clay działa jako bardzo łagodny środek ścierny, więc najlepiej jest zrobić to tylko w razie potrzeby.
  • Wosk / Sealant: Podobnie jak nasza skóra, farba ma pory, w których brud i zanieczyszczenia mogą dostać się do. woski i uszczelniacze wypełniają te pory, a także działają jako powłoka ochronna utrzymując farbę z blaknięcia od promieni UV. Jednym z najnowszych uszczelniaczy na rynku są powłoki ceramiczne, które mogą nie tylko zachować promienie UV od uszkodzenia nowej farby, ale także odpychają wodę, dzięki czemu czyszczenie i suszenie łatwiejsze. W zależności od produktu używasz powinieneś dodać wosk lub uszczelniacz co 6 miesięcy do raz na zawsze! Zawsze upewnij się, że całkowicie przeczytać etykietę, aby wiedzieć, kiedy do następnego ponownego zastosowania, jeśli kiedykolwiek.
  • Clear Vinyl Wraps: To jest całkiem możliwe, że ostateczny sposób, aby utrzymać swój samochód farby nieskazitelny. Pomyśl o jasnym winylu wrap jak tarcza dla farby. Są one stosowane albo tylko do kilku wybranych obszarów samochodu lub mogą być dodane do całego ciała. Po zainstalowaniu prawidłowo, okład jest prawie niewidoczny i samoleczenia, więc jeśli w dowolnym momencie twój samochód jest porysowany, lub kamień uderza w pracy ciała będzie chroniony przez winylu. Najlepszą częścią wszystkich jednak jest, jeśli w dowolnym momencie okład staje się uszkodzony, można po prostu odkleić i oryginalna warstwa farby będzie wyglądać tak dobrze, jak wtedy, gdy okład został zainstalowany po raz pierwszy.

To zarysowuje powierzchnię na sposoby utrzymania farby w doskonałym stanie, a niebo naprawdę jest limitem, jak szczegółowe chcesz iść w swoim samochodzie detali.

Szukasz Auto Body Work?

Jeśli szukasz auto body work na swoim pojeździe po wypadku lub Twój samochód po prostu może używać farby touch-up i kosmetycznych napraw, zadzwoń lub zatrzymaj się w jednym z naszych miejsc. Nasz zespół techników zadba o Twój pojazd i sprawi, że będzie wyglądał jak nowy, umów się na wizytę już dziś!