loader
Blog motoryzacyjny

Jak naprawiamy szyby samochodowe

Jeśli zauważysz małe pęknięcie na przedniej szybie, technik może ewentualnie naprawić szkody bez konieczności wymiany całej szyby. Technik będzie sprawdzić szkody najpierw przed naprawą. Jeśli szkoda jest mała, należy udać się do specjalisty auto szyby jak najszybciej zanim szkoda rozprzestrzeni się. Jeśli nie, chip lub crack stanie się większy, a wymiana stanie się jedyną opcją (i stać się bardziej kosztowne, jak również). Dobrej jakości naprawa szyb samochodowych zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chipa lub pęknięcia i pomoże ukryć oryginalne uszkodzenie. Jeśli praca jest wykonywana prawidłowo, naprawa jest trwałe rozwiązanie do uszkodzonej szyby.

Naprawa szkła zazwyczaj obejmuje proces wstrzykiwania żywicy polimerowej do uszkodzonego obszaru w próżni, pozwalając mu wyschnąć, a następnie wygładzenie powierzchni. W zależności od jakości narzędzi lub materiałów, dobrze wykwalifikowany technik może sprawić, że chip/pęknięcie będzie prawie niewidoczne. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest trzymanie się z dala od zestawów do samodzielnej naprawy szyb. Profesjonalni technicy od szyb samochodowych są wykwalifikowani i lepiej wyposażeni do naprawy uszkodzeń. W przypadku niewłaściwego leczenia, szkody nie można cofnąć, a obawy o bezpieczeństwo mogą pojawić się, gdy wizja kierowcy jest zakłócona przez większe, nieleczone pęknięcie.

Wymiana szyby może być konieczna, jeśli pęknięcie jest zbyt duże

Jeśli przednia szyba jest zbyt poważnie uszkodzony, a chip / crack jest zbyt duży do naprawy, auto technik szkła może zalecić wymianę zamiast. Wymiana szyby samochodowej polega na usunięciu i zastąpieniu uszkodzonej szyby nowym arkuszem szkła, który został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa. Wymiana, w większości przypadków, jest najbezpieczniejszym sposobem, aby zapewnić, że okno jest strukturalnie umieszczone. Wymiana szyby przedniej może zająć więcej czasu na zainstalowanie niż zwykła naprawa szyby. Jeśli okaże się, że naprawa chipa szyby nie jest rozwiązaniem, damy Ci znać jak najszybciej, abyśmy mogli ustalić kolejne etapy instalacji nowej szyby dla Twojego pojazdu.