loader
Blog motoryzacyjny

24 konta na Twitterze, które motocykliści muszą śledzić

POWRÓT DO: Blog Zero to 60 Times Listy motoryzacyjne 24 konta Motorheads na Twitterze, które musisz obserwować

24 konta Motorheads na Twitterze, które musisz obserwować

Ile informacji może dostarczyć Twitter lub "X" w 280 znakach? Cóż, biorąc pod uwagę ogromną popularność platformy społecznościowej o krótkim formacie, może się wydawać, że tak naprawdę nie chodzi o liczbę słów. Zamiast tego, przyciąganie wzroku stale przewijającej się osoby jest tym, co czyni Twittera wyjątkowym.

W związku z tym wiele celebrytów, czasopism i innych publikacji wykorzystuje Twittera jako sposób na informowanie o swoich działaniach, rozpowszechnianie swoich programów, a w przypadku fanów motoryzacji, dzielenie się swoją wiedzą i pasją do wszystkiego, co dotyczy 2 lub 4 kółek.

Istnieją tysiące kont motoryzacyjnych na Twitterze, jednak większość z nich jest warta uwagi. Oto nasza lista 25 najlepszych kont na Twitterze związanych z motoryzacją, które warto obserwować.

Jeremy Clarkson @JeremyClarkson

Wszyscy w świecie motoryzacji znają to nazwisko. Po stworzeniu najchętniej oglądanego programu telewizyjnego (Top Gear), Jeremy Clarkson zgromadził około 8 milionów obserwujących na Twitterze. Jego tweety dotyczące samochodów i ogólnie rynku motoryzacyjnego otrzymują średnio 30 000 retweetów. W tweetach Clarksona często pojawiają się jego starzy przyjaciele i byli współprowadzący TopGear, James May i Richard Hammond, z dużą dawką sprytnego humoru motoryzacyjnego.

Garaż Leno @LenosGarage

Komik, gospodarz telewizyjny, a przede wszystkim legendarny kolekcjoner samochodów, Jay Leno, ma na Twitterze Leno's Garage, który przenosi do Twitterverse najnowsze aktualizacje jego dynamicznego kanału YouTube. Leno prowadzi tam niektóre z najcenniejszych samochodów ze swojej ogromnej kolekcji, a także przedstawia historie ludzi i ich ukochanych samochodów. Krótkie klipy wideo z Leno's Garage są publikowane wyłącznie na Twitterze, dzięki czemu jest to kanał, którego nie można przegapić.

Chris Evans @achrisevans

Po przejęciu roli Clarksona w programie Top Gear BBC, Chris Evans wyraźnie musiał wypełnić bardzo duże buty. Jednak pomimo braku tak wielu obserwujących, jak jego poprzednik, Evans zdołał stworzyć lojalną rzeszę fanów, którzy lubią oglądać jego krótkie fragmenty w nadchodzących programach. Chris Evans jest również znany z prowadzenia wielu audycji radiowych, w których porusza różne popularne tematy motoryzacyjne.

Chris Harris @harrismonkey

W przeciwieństwie do niektórych innych prezenterów, Chris Harris zdołał wyrobić sobie markę w świecie motoryzacji przed wejściem do branży telewizyjnej. Harris słynie z ekscytujących recenzji samochodów wyczynowych, w których popycha je do granic przyczepności. Uwielbia gotować gumę podczas jazdy bokiem w zakręcie, a wszystko to publikuje na swoim koncie na Twitterze.

Sniff Petrol @sniffpetrol

Większość kont na Twitterze związanych z samochodami jest w pełni informacyjna, konkurując o dostarczanie najciekawszych fragmentów dla fanów motoryzacji i generowanie ruchu. Tu i ówdzie może pojawić się dowcipna uwaga, ale nikt nie robi tego tak dobrze jak Sniff Petrol. Za klawiaturą Richard Porter ma naturalną zdolność do łączenia samochodów z zabawą, inaczej niż jazda samochodem. Jego 100 tys. obserwujących cieszy się każdą odrobiną sarkazmu i dowcipu, które Porter ma do zaoferowania.

Darren Heath @F1Photographer

Jeden z weteranów fotografii F1, w 1997 roku Darren Heath miał swoje zdjęcia na okładkach wszystkich mediów sportowych po tym, jak w pojedynkę udało mu się dostrzec starannie ukryty system antypodsterowny McLarena. Jak na to wpadł? Jego zdjęcia pokazały, że w przeciwieństwie do innych konkurentów, tarcze hamulcowe McLarena żarzyły się do czerwoności w miejscach, w których samochód przyspieszał, a nie hamował.

Nawet dziś zdjęcia Darrena Heatha są jednymi z najlepszych w fotografii sportów motorowych. Najważniejsze z nich są dostępne na jego Twitterze.

CMPG @CMPG

To jest dzika karta. W przeciwieństwie do tego, czego można się spodziewać, CMPG oznacza Central Motorway Police Group. Jest to konto stworzone głównie w celu informowania o wydarzeniach kryminalnych, a także dostarczania cennych informacji o tym, jak uniknąć stania się ofiarą przestępstwa, wskazówek dotyczących jazdy i różnych niesamowitych ujęć uchwyconych przez policjantów na służbie.

Petrolicious @petrolicious

Na Twitterze nie brakuje rzadkich samochodów, ale mało kto gromadzi je lepiej niż Petrolicious. Zamiast tego istnieje cały zespół pracujący nad dostarczaniem specjalnych klasycznych samochodów z historią do opowiedzenia.

Narracje są zestawiane z jednymi z najlepszych klipów filmowych w branży motoryzacyjnej. Filmy Petrolicious nie przypominają zwykłych recenzji; czują się jak dzieła sztuki warte miliony dolarów. Nawet media głównego nurtu nie zbliżają się do kinowej jakości tego, co ma do zaoferowania Petrolicious - i tylko z tego powodu są one obowiązkowe dla każdego miłośnika motoryzacji.

Sunday Times Driving @ST_Driving

Nie tylko dobre linki do dobrze skonstruowanych recenzji, ale także jedno z najlepszych źródeł do tweetowania na żywo podczas głównych wydarzeń i pokazów sportów motorowych. Zespół pisarski Sunday Times Driving dorzuca świetne nazwiska, dzięki czemu jest to konto godne naśladowania. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, wiedz, że sam Jeremy Clarkson czasami siada za kierownicą tego konta!

Elon Musk @elonmusk

Właściciel Tesli i SpaceX, Elon Musk, jest uważany przez wielu za najbliższą rzecz do prawdziwego Iron Mana, jaką Ziemia ma do zaoferowania. Stał się niesławny ze względu na swoje dziwaczne, zabawne lub czasami poruszające rynek tweety, jak wtedy, gdy napisał na Twitterze, że Tesla przestanie akceptować kryptowaluty do płatności za nowe samochody, co tymczasowo załamało cenę Bitcoina.

Mając ponad 100 milionów obserwujących, współzałożyciel Tesli często publikuje informacje na temat nowych specyfikacji i ulepszeń Tesli, przyszłych planów mobilności i, cóż, wszystkiego innego pomiędzy. Czasami poświęca trochę czasu, aby odpowiedzieć na tweety, które go wzywają, więc warto spróbować szczęścia!

Spike Feresten @SpikeFeresten

Michael Donovan "Spike" Feresten to amerykański scenarzysta telewizyjny i komik, lepiej znany ze swojej pracy w Seinfeld. Obecnie prowadzi Spike's Car Radio, prezentując swoją miłość do klasycznych samochodów. Jest właścicielem pięknego Porsche 356 Zagato. Spike prezentuje również niesamowite samochody typu muscle car w programie Car Matchmaker. Jego Twitter pokazuje najnowsze aktualizacje z historiami samochodów w całych Stanach Zjednoczonych.

Jerry Seinfeld @JerrySeinfeld

Komik może nie wydawać się najlepszym wyborem, jeśli chodzi o samochody. Jednak powinieneś obserwować konto Jerry'ego Seinfelda pod kątem postów oznaczonych jako Seinfeld: CCC. Jest to skrót od "Comedians in cars getting coffee". W każdym odcinku Seinfeld wybiera klasyczny samochód, a następnie zabiera innego komika na przejażdżkę wypełnioną świetną rozmową i mnóstwem śmiechu. Program zgromadził wielu fanów, ponieważ Seinfeldowi udało się nawet zabrać byłego prezydenta Barracka Obamę na przejażdżkę po trawniku Białego Domu.

Classic & Sports Car @CandSCmagazine

Założony w 1982 roku, Classic & Sports Car jest najlepiej sprzedającym się brytyjskim magazynem o klasycznych samochodach. Magazyn publikuje fragmenty nadchodzących materiałów z nowych wydań, a także ekskluzywne zdjęcia z testów. Classic & Sports Car opisuje również najlepsze pokazy klasycznych samochodów na całym świecie, w tym wykwalifikowanych techników pracujących nad renowacją i konserwacją tych dzieł sztuki.

The Smoking Tire @TheSmokingTire

Znany głównie z wsiadania do interesujących samochodów wyczynowych, zabierania ich na kręte drogi kanionu poza Los Angeles i prowadzenia ich jak diabli, aby zobaczyć, co zrobią, Matt "I Park Cars" Farah zgromadził pokaźną armię 76 tys. obserwujących. Na swoim koncie tweetuje o najnowszych dodatkach do świata supersamochodów, od czasu do czasu atakując Teslę, a czasem upuszczając fajne zdjęcia samochodów, którymi jeździł podczas testów. Podcasty The Smoking Tire są również aktualizowane na oficjalnym koncie na Twitterze.

Edmunds @edmunds

Edmunds z siedzibą w Santa Monica w Kalifornii jest uważany za jeden z światowych autorytetów w dziedzinie bezstronnej analizy nowych samochodów. Edmunds zajmuje się testowaniem i udzielaniem porad na temat samochodów od ponad pół wieku, więc zna się na rzeczy. Ich konto na Twitterze przynosi najlepsze fragmenty z dużej liczby artykułów publikowanych każdego dnia na Edmunds.com, w tym recenzje nowych samochodów i obszerne analizy po rocznym lub dwuletnim testowaniu danego modelu - funkcja rzadko spotykana na innych stronach internetowych poświęconych samochodom.

Jalopnik @Jalopnik

Jalopnik został założony przez Nicka Dentona w 2003 roku i stał się jednym z głównych serwisów opiniotwórczych i informacyjnych w świecie motoryzacji. To konto na Twitterze dostarcza wnikliwych, powiązanych i zabawnych treści na temat samochodów, motocykli i ogólnie wszystkiego, co dzieje się w branży transportowej. Przy około 330 tysiącach obserwujących, Jalopnik ma dużą społeczność, z którą można wchodzić w interakcje.

Motor Trend @MotorTrend

Kolejny weteran branży, magazyn Motor Trend publikuje artykuły motoryzacyjne od 1949 roku. Motor Trend był również pionierem nagrody Car of the Year w tym samym roku. Biorąc pod uwagę całość, Motor Trend Group jest największą motoryzacyjną firmą medialną na świecie. W związku z tym jest w stanie dogłębnie omówić większość tematów motoryzacyjnych, będąc również uważaną za wiodącą markę w raportach motoryzacyjnych.

Konto Motor Trend na Twitterze służy do publikowania najlepszych informacji z platform Motor Trend, w tym fragmentów filmów z pokazów PPV i niedawno opublikowanych artykułów.

Formuła 1 @F1

Z ponad 8 milionami obserwujących, Formuła 1 jest oficjalnym kanałem informacyjnym dotyczącym szczytów sportów motorowych. Oprócz dostarczania oficjalnych aktualizacji dotyczących sezonu F1, klasyfikacji zespołów i wyników wyścigów, @F1 zapewnia widzom ekskluzywne materiały filmowe, których nie można zobaczyć podczas wyścigu: z kamery na kasku, kamery przedniej i tylnej części jednomiejscowych bolidów F1.

Od czasu do czasu kanał wrzuca fragmenty klasycznych filmów z legendami F1: Sennę, Schumachera, Prosta i innych, podczas momentów, które scementowały ich w historii sportów motorowych.

FIA WEC @FIAWEC

Oficjalne konto FIA World Endurance Championship, to konto na Twitterze przynosi najnowsze wiadomości z mistrzostw sportów wytrzymałościowych dla 400 tys. lojalnych fanów. Ponieważ przepisy na rok 2022 zostały mocno zmienione, a wiele zespołów dołączyło do mistrzostw wytrzymałościowych, jest na co popatrzeć. Jeśli chodzi o nocne ujęcia sportów motorowych, niewiele można porównać z jakością zdjęć dostarczanych przez FIA.

CarThrottle @CarThrottle

Nie ma lepszego miejsca dla entuzjastów motoryzacji niż CarThrottle. Dzięki szybko rosnącej bazie użytkowników od momentu uruchomienia, CarThrottle dostarcza wiadomości o najnowszych premierach samochodów, ale jest bardziej skoncentrowany na entuzjastach samochodów społecznościowych. Konto CarThrottle na Twitterze stale dzieli się wiadomościami motoryzacyjnymi, jednocześnie wrzucając fragmenty z testowania tanich samochodów, tuningu starych modeli i jazdy po torze wątpliwymi "samochodami sportowymi" poniżej 2000 USD.

TopGear @BBC_TopGear

TopGear to najlepsza brytyjska produkcja telewizyjna o tematyce motoryzacyjnej w ostatnim czasie i być może najlepsza na świecie. Chociaż oryginalne trio Clarkson, Hammond i May opuściło program, BBC udało się kontynuować dostarczanie wysokiej jakości treści z charakterystycznym stylem pisania, który angażuje czytelnika i nie pozwala mu odwrócić wzroku.

Motor1 @Motor1com

Motor1 jest powszechnie uważany za jedno z najbardziej kompleksowych i wszechstronnych źródeł recenzji i testów motoryzacyjnych na świecie. Publikacja skierowana jest zarówno do nabywców samochodów używanych, jak i entuzjastów motoryzacji, obejmując samochody użytkowe, klasyki, supersamochody, motocykle i międzynarodowe pokazy samochodowe.

W 2022 roku globalna platforma Motor1 osiągnęła niewiarygodną liczbę 4,3 miliarda oczu. Konto Motor1 na Twitterze zapewnia profesjonalnie wykonane zdjęcia nowo wydanych samochodów, a także mistrzowsko wykonane filmy na temat nowych i starych modeli. Motor1 jest również jednym z głównych źródeł zdjęć szpiegowskich nadchodzących modeli.

ChrisFix @ChrisFixed

Facet, który nauczył internet, jak naprawiać swoje samochody w domu, za ułamek ceny pobieranej w warsztatach samochodowych. Nie ma lepszego sposobu na opisanie ChrisFix. Z kanałem YouTube z prawie 10 milionami subskrybentów, ChrisFix na Twitterze przedstawia najsłodsze fragmenty pracy, którą wykonuje na różnych używanych samochodach.

Car and Driver @CARandDRIVER

Jedna z najstarszych publikacji w branży, Car and Driver jest liderem, jeśli chodzi o obiektywne testy samochodów. Publikacja stworzyła markę, która jest obecnie szanowana za dostarczanie bezstronnych recenzji niemal każdego nowego samochodu trafiającego na rynek, a także od czasu do czasu podejmowanie się analizy klasyków.

Kanał Car and Driver na Twitterze zapewnia aktualizacje na najgorętsze tematy poruszane w publikacji, z treściami stworzonymi specjalnie dla Twittera.

Powiązane posty na blogu Dodaj komentarz