loader
Blog motoryzacyjny

5 bezpiecznych alternatyw dla skrobaczek do lodu

Niewiele rzeczy jest tak irytujących jak pośpieszne wychodzenie z domu, aby zdążyć do pracy na czas, tylko po to, aby odkryć, że gruba warstwa lodu pokrywa przednią szybę. W normalnych warunkach skrobaczka do lodu szybko poradzi sobie z problemem - ale co się stanie, jeśli jej nie masz? W Kirmac Collision & Autoglass naszą misją jest pomaganie kierowcom na całym świecie w utrzymaniu bezpieczeństwa ich samochodów i szybkim powrocie na drogę po wypadku dzięki szybkim i wygodnym usługom naprawczym. Ale staramy się również pomagać w zapobieganiu uszkodzeniom samochodu. Mając to na uwadze, poniżej przedstawiamy 5 alternatywnych rozwiązań dla skrobaczki do lodu, które są bezpieczne dla Twojej szyby.

5 sposobów na odlodzenie przedniej szyby bez skrobaczki do lodu

Musisz usunąć lód z przedniej szyby bez pomocy skrobaczki do lodu? Te 5 alternatyw ułatwiają poruszanie się bez uszkadzania przedniej szyby:

  • Ocet i woda: Chociaż nie jest to pomocne w przypadku już utworzonego lodu, jednym ze sposobów podejścia do problemu jest zapobieganie gromadzeniu się lodu na pierwszym miejscu. Kwasowość octu może zapobiegać tworzeniu się lodu, więc spryskanie przedniej szyby roztworem octu jabłkowego i wody w proporcji 3:1 przed wejściem do środka sprawi, że szyba będzie wolna od lodu, gdy będziesz jej potrzebować.
  • Odmrażanie: Oczywiście, absolutnie najbezpieczniejszym sposobem na odmrożenie przedniej szyby jest zaufanie poręcznej, wbudowanej w pojazd funkcji odmrażania. Upewnij się tylko, że używasz niskiego lub średniego ustawienia odmrażacza i pozostaw go na 15-20 minut, aby lód się roztopił, ponieważ włączenie go do końca może spowodować nagłą zmianę temperatury, która może spowodować pęknięcie szyby. Pamiętaj, aby wyjść na zewnątrz i włączyć samochód na tyle wcześnie, by zdążyć przed wyjazdem.
  • Sól i woda: Władze miejskie rozprowadzają lód na chodnikach i ulicach miejskich, aby zapobiec tworzeniu się lodu, a Ty możesz również skorzystać z tego efektu. Rozpylenie roztworu sporządzonego z łyżki stołowej soli w dwóch szklankach wody o temperaturze pokojowej bezpośrednio na lód rozmrozi go w ciągu kilku minut.
  • Rubbing Alcohol & Water: Rubbing alkohol jest doskonałym sposobem, aby szybko stopić lód nagromadzony z szyby przedniej w szczypcie. Wymieszać i rozpylić 2:1 roztwór alkoholu i wody o temperaturze pokojowej na lód i powinien stopić się w pełni w ciągu dwóch minut. Po tym, uruchomić wycieraczki, aby oczyścić szlamu topnienia i gotowe!
  • Metoda karty kredytowej: Wreszcie, jeśli istnieje tylko minimalna ilość lodu nagromadzonego na przedniej szybie, zawsze można użyć krawędzi karty kredytowej, aby zeskrobać go. Choć nie sprawdzi się to w przypadku poważniejszych oblodzeń, jest to przydatna wskazówka, gdy lód jest cienki, a Ty musisz być gdzieś szybko!

Skontaktuj się z ekspertami od naprawy aut i szyb

Oczywiście, wszystkie te metody działają najlepiej, jeśli przednia szyba jest czysta i wolna od uszkodzeń. Niektóre środki chemiczne, takie jak ocet, mogą w rzeczywistości jeszcze bardziej uszkodzić przednią szybę, jeśli są na niej odpryski lub pęknięcia. Jeśli jeździsz z uszkodzoną szybą przednią, którą wiesz, że musisz naprawić, nie pozwól, aby minął kolejny dzień, w którym nie jesteś w 100% bezpieczny na drogach. Kirmac umożliwia łatwą i szybką naprawę przedniej szyby, lakieru i innych uszkodzeń powstałych w wyniku kolizji: umów się na wizytę już dziś!