loader
Blog motoryzacyjny

Jak woskować samochód

Dla tych z Was, którzy chcą przejść dodatkową milę w konserwacji samochodu, sugerujemy rutynowe woskowanie samochodu. Nie jest to koniecznie coś, co musi być zrobione, ale jeśli chcesz zachować swój samochód wyglądający jak nowy, jest to najlepszy sposób, aby to zrobić. Na rynku istnieje wiele rodzajów wosku samochodowego, ale uważamy, że nazwa marki nie jest ważna - najważniejszą rzeczą w przypadku wosku jest jego właściwe nałożenie. Jak więc prawidłowo nawoskować samochód? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Lista potrzebnych materiałów

Gotowy do rozpoczęcia pracy? Zanim rozpoczniemy proces krok po kroku, jak prawidłowo nawoskować samochód, musisz zebrać niezbędne i zasadnicze materiały, które pozwolą Ci dobrze wykonać pracę. Musisz także wygospodarować dwie godziny na tę pracę, mieć dostęp do chłodnego, suchego i zacienionego miejsca, w którym zaparkujesz swój samochód, a także mieć dostęp do węża z wodą. Kiedy już masz czas i miejsce, idź naprzód i zbierz następujące przedmioty:

  • 1 Butelka Wosku Samochodowego
  • 2 - 4 ręczniki z mikrofibry
  • 1 wiadro
  • 1 butelka mydła samochodowego (mydło do naczyń jest świetną alternatywą)
  • 1 ircha (2 - 4 ręczniki osuszające są świetną alternatywą)
  • 1 - 2 miękkie gąbki
  • 2 - 4 szmaty (ręczniki sklepowe są świetną alternatywą)
  • 1 para odpornych na chemikalia jednorazowych rękawic

Trzy proste kroki do woskowania samochodu

Krok 1: Umyj dokładnie swój samochód

Aby zacząć, będziesz chciał wypełnić swoje wiadro wodą (ciepłą, jeśli możesz) i dodać swoje mydło samochodowe. Gdy wiadro wody z mydłem jest przygotowany, idź do przodu i wąż w dół swój samochód od góry do dołu. Po tym jak jest mokry, weź gąbkę (s), zanurz ją w roztworze mydła w wiadrze i zacznij myć swój pojazd. Zacznij od góry samochodu i pracować w dół czyszcząc wszystkie brud, błędy, smoły, i co zanieczyszczenia można znaleźć na powierzchni. Kiedy jesteś pewien, że Twój pojazd został dokładnie wyczyszczony, spłucz go. Po całkowitym spłukaniu, musisz wysuszyć samochód ręcznie, używając irchy (lub ręczników do suszenia). Pamiętaj, aby sprawdzić grill, lusterka boczne samochodu, pod listwą okienną i nad tablicami rejestracyjnymi, ponieważ są to miejsca, w których często brakuje wody.

Krok 2: Nałóż wosk samochodowy

Twój samochód jest gotowy do woskowania! Weź swój wosk samochodowy i ręczniki z mikrofibry i zacznij. Zauważysz, że wybrany przez Ciebie wosk ma wskazówki na pojemniku - upewnij się, że przestrzegasz tych instrukcji do listu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Zalecamy wzięcie ręczników z mikrofibry i nałożenie ilości wielkości niklu na powierzchnie samochodu, po jednej sekcji na raz. Łatwiej jest to robić sekcjami, ponieważ zapewnia to, że żadne miejsca nie zostaną pominięte w sekcjach przed przejściem do następnej. Nałóż wosk, przesuwając ręcznik z mikrofibry okrężnymi ruchami. Jeśli jakieś miejsca zostaną pominięte, po prostu kontynuuj nakładanie wosku, aż będziesz pewien, że cała sekcja została ukończona.

Krok 3: Usuwanie wosku z samochodu

Po tym jak wosk na Twoim samochodzie wyschnie, nadszedł czas na jego usunięcie! Przeczytaj opakowanie wosku, aby ustalić, jak długo należy odczekać przed jego usunięciem. Zazwyczaj okazuje się, że wosk może wyschnąć już w ciągu 10 minut od nałożenia i nie trwa dłużej niż 30 minut - w dużej mierze zależy to od klimatu panującego w danym dniu. Użyj jednego z pozostałych czystych ręczników z mikrofibry, aby usunąć wosk. W zależności od wielkości pojazdu może być potrzebne więcej niż jeden ręcznik, więc pamiętaj, aby mieć pod ręką dodatkowy ręcznik. Po zakończeniu czyszczenia powierzchni samochodu w celu usunięcia wosku, sugerujemy ponowne jego obejrzenie, aby upewnić się, że wszystkie zakamarki i szczeliny zostały usunięte i nie zawierają już wosku.