loader
Blog motoryzacyjny

5 zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego do czyszczenia wnętrza samochodu

Detailing wnętrza jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ masz do doświadczenia owoców swojej pracy za każdym razem, gdy używasz swojego samochodu. Patrząc na tygodnie stare opakowania i zakurzone kreski nie jest najlepszy widok można mieć i wiele osób czuje poczucie dumy i osiągnięcia po szczegółowym nie tylko ich cały samochód, ale zwłaszcza ich wnętrza. Co więcej, utrzymywanie się na czyszczeniu swojego wnętrza co tydzień jest świetnym sposobem, aby pracować mniej! Robiąc małe czyszczenia co tydzień spowoduje mniej czasu ogólnie spędził czyszczenia samochodu. Cleaning twój samochodowy wnętrze częściej pozwoli także łapać tamte zabłąkane frytki lub przekąski częściej zbyt, co może prowadzić do mniej dziwnych zapachów lub plam rozwijać.

Wspólne przedmioty gospodarstwa domowego do czyszczenia wnętrza

Jak zacząć czyścić swoje wnętrze, często można pomyśleć, że to głupie, aby kupić kilka specjalistycznych narzędzi do czyszczenia wnętrza, więc jeśli jesteś zainteresowany w detailing wnętrza, ale nie chcesz inwestować w profesjonalnych narzędzi, tutaj są niektóre przedmioty gospodarstwa domowego można użyć do utrzymania wnętrza czyste.

 1. Szczoteczka do zębów: Jedną z bardziej pracochłonnych części czyszczenia wnętrza samochodu są wszystkie skomplikowane zakamarki znajdujące się w nowoczesnym wnętrzu. Podczas gdy eleganckie linie w nowoczesnych samochodach mogą wyglądać ładnie, często mogą być wypełnione kurzem i innymi drobinkami, których będziemy chcieli się pozbyć. Szczoteczka do zębów o sztywnym włosiu jest doskonałym narzędziem, które pozwala dostać się do tych trudno dostępnych miejsc i wyczyścić je z kurzu i okruchów. To powinno być oczywiste, ale bardzo zalecamy, aby uzyskać szczoteczkę do zębów, który jest przeznaczony tylko do czyszczenia samochodu i nie używać szczoteczki do detali do higieny jamy ustnej.

   

 2. Odkurzacz: Może to być jeden z bardziej oczywistych przedmiotów gospodarstwa domowego na naszej liście, ale często, gdy ludzie myją swoje samochody w domu, zapomną odkurzyć lub wziąć swój samochód, aby uzyskać odkurzone. Podczas gdy twój domowy odkurzacz może nie być tak potężny, jak te na lokalnej stacji benzynowej, to z pewnością wykona pracę w wąskim zakresie. Ponadto, jeśli masz szczęście mieć sklep lub mokro / suchej próżni, można użyć cięższych produktów czyszczących i oczyścić swoje fotele i dywan z większą ilością płynu, a następnie odkurzyć produkt. To nie jest zalecane z odkurzacza domowego choć.

   

 3. Wykałaczki: Podobne do nowego dedykowanego detailing szczoteczka do zębów, wykałaczki są kolejnym narzędziem w arsenale DIY detailers, które nie powinny być pominięte! Podczas gdy szczoteczka do zębów może pozbyć się większości kurzu i pyłu z wewnętrznych szczelin, wykałaczki są świetnym uzupełnieniem dla każdego z tych trudniej dostępnych miejsc. Uważaj tylko, aby nie użyć zbyt dużej siły, ponieważ możesz złamać wykałaczki w szczelinach między panelami nadwozia.

   

 4. Ręczniki i gąbki: Podczas gdy dedykowani detailerzy będą mieli do dyspozycji wiele różnych rodzajów specjalnych ręczników z mikrofibry, dla początkującego majsterkowicza lub kogoś, kto po prostu chce utrzymać swój samochód w czystości, ręcznik i gąbka powinny być wszystkim, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy odkurzasz deskę rozdzielczą, czy nakładasz powłokę ochronną na wnętrze, ręcznik zawsze się przyda.

   

 5. Szczotka do włosów: Powiedzmy sobie jasno, mówiąc szczotka do włosów mamy na myśli szczotkę z miękkim włosiem, a nie plastikowy grzebień czy plastikową lub metalową szczotkę z włosiem. Szczotka z miękkim włosiem jest idealna do odkurzania kreski i mieszania środków czyszczących z plamami lub tapicerką.

Artykuły gospodarstwa domowego, których nie należy używać do czyszczenia wnętrza samochodu

 1. Silne środki chemiczne: Wszystko, co wykorzystuje wybielacz lub amoniak powinno być absolutnie unikane. Wnętrza samochodów są wykonane z innych materiałów niż te, które znajdują się w Twoim domu, dlatego sugerujemy używanie środków do czyszczenia tapicerki i wnętrza samochodu.
   
 2. Domowy środek do czyszczenia okien: Chociaż jest to gorąco dyskutowane, większość domowych środków do czyszczenia okien nie nadaje się do samochodów. Często mogą one powodować odblaski lub ułatwiać zaparowanie szyb.