loader
Blog motoryzacyjny

Czy Twoja przednia szyba może pęknąć od zimna?

Jednym słowem - tak! Zima jest nie tylko ciężka dla ludzi, ale również dla Twojej przedniej szyby! Przygotowując swój samochód do zimy, należy sprawdzić akumulator, wymienić wszelkie płyny, napompować opony, wymienić wycieraczki i sprawdzić, czy szyba czołowa nie jest uszkodzona. Szkło jest wrażliwe na temperaturę. Rozszerza się w upale i kurczy w zimnie, pozostawiając ją podatną na uszkodzenia. 

Jak zimno wpływa na przednią szybę?

Wyszczerbienia i pęknięcia na przedniej szybie są powszechnymi problemami zimowymi spowodowanymi przez wiele różnych czynników, w tym:

  • Ciężarówki z solą i pługi: podczas gdy potrzebujemy tych dużych ciężarówek, aby utrzymać nas w ruchu w zimie, rzucają one dużo gruzu na szyby pojazdów jadących za nimi, powodując odpryski i pęknięcia.
  • Uszkodzenia, które pozostają niezauważone: w zimie odpryski i pęknięcia wypełniają się wilgocią ze śniegu i lodu. Gdy kondensacja zamarza i rozszerza się, odpryski i pęknięcia powiększają się.
  • Brak konserwacji wycieraczek: Jeśli twoje wycieraczki są zużyte, pozostawiając trochę gumy pokrywającej je, plastik i metal pióra wycieraczki zacznie drapać przednią szybę, ustawiając cię na jakieś poważne pęknięcia w pewnym momencie.
  • Jak oczyszczasz przednią szybę: Kiedy śnieg i lód znajdują się na przedniej szybie, większość ludzi wysadza defroster, aby oczyścić przednią szybę, a niektórzy nawet wlewają gorącą wodę na szybę, aby wykonać zadanie. Każdy z nich będzie umieścić znaczne obciążenie na szybie ze względu na drastyczne zmiany temperatury, co doprowadzi do pęknięć.

Jak chronić swoją przednią szybę w zimnie

Aby utrzymać Old Man Winter od spustoszenia na przedniej szybie, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Wymień wycieraczki tuż przed rozpoczęciem zimy, aby były w dobrym stanie.
  • Odmrażaj przednią szybę stopniowo, zwiększając temperaturę odmrażacza po trochu.
  • Do usuwania lodu i śniegu z przedniej szyby używaj plastikowej, a nie metalowej skrobaczki do szyb. Jeśli używasz wody do czyszczenia szyby, użyj zimnej wody, aby poluzować lód i śnieg, a następnie zeskrobać szybę.
  • Sprawdź swoją przednią szybę regularnie dla wszelkich chipów lub pęknięć, dzięki czemu można uzyskać je naprawić, zanim staną się bardziej znaczący problem.